Rit otrā dabas skaitīšanas sezona, eksperti ir devušies savās gaidās, uzskaitot Latvijas dabas vērtības.
Bieži saņemam jautājumus, vai ir saskaitīts arī kas rets, īpašs vai pavisam jauns?
Un ar prieku varam atbildēt apstiprinošo, jo pirmajā sezonā tika saskaitīti 13 atradumi, bet šajā sezonā atrasti vēl 2 retumi.

Pavisam nesen ir atrasta neliela sūna no Latvijas Sarkanās grāmatas, par kuras klātesamību nebija ziņas pēdējo 100 gadu laikā (tā datēta 1914. gadā). Tāpat uzieta liela lielās kosas atradne. Ar ko tā īpaša? Sezonas pilnbiedā, vasaras vidū, tā var izaugt pat 2 metrus augsta!

Savukārt pērn ir uzietas divas jaunas sēņu sugas, krāšņs orhidejas dzimtas un gimnadēnijas hibrīds, jaunas un lielas sūnu, paparžu, sēņu un efeju atradnes. Viss aplūkojams attēlos:

Grafikā parādīta Dortmaņa lobēlija, alu spulgsūna, sūna Mazā sekstīte, plūksnu sīkpaparde, orhideju dzimtas hibrīds un divas jaunatklātās sēņu sugas. Šajā lapā redzama bumbierveida līklape, Baltijas efeja, sēne safrāna zarvālene, sarainā gļotzobe un cepurīšu milnene, kā arī sūnu eokronarcija.

Vienlaikus jāvērš zemes īpašnieku uzmanība, ka augu paraugi netiek ņemti! Visas dabas vērtības eksperts uzskaita, atzīmē anketā, krāšņākās lietas, iespējams,iemūžina fotoattēlos.