Šā gada 19. un 20. maijā Igaunijas, Lietuvas un Latvijas Eiropas Savienības (ES) fondu projektus uzraugošās institūcijas vides jomā tikās, tā dēvētajā “3B seminārā, kas ir regulārs informācijas un pieredzes apmaiņas forums un notika klātienē - Latvijā, Līgatnē. Latviju šajā seminārā pārstāvēja Centrālā finanšu un līgumu aģentūra, kas ir uzraugošā institūcija Dabas skaitīšanas projektam.

Dabas skaitīšanā piesaistītie mežu eksperti semināra dalībniekus iepazīstināja ar ES nozīmes mežu biotopu apzināšanas procesu Latvijā un sniedza ieskatu izmantotajos tehniskajos risinājumos dabas inventarizācijā, kā arī iepazīstināja dalībniekus ar biotopiem raksturīgajām sugām un dabiskos mežos notiekošajiem procesiem. CFLA Lietuvas, Igaunijas un Latvijas kolēģiem bija iespēja iejusties meža eksperta lomā, pēc fotogrāfijām atrodot konkrētā meža veida tipiskākos augus un indikatorsugas. Proti,bija jāveic neliela daļa no tiem pienākumiem, kurus veic eksperti projekta ietvaros, kartējot mežu dabā, kā arī izmēģināt savas spējas sūnu un sēņu, un citu meža augu atpazīšanā.

Triju Baltijas valstu ikgadējā semināra vieta tiek izvēlēta pēc rotācijas principa, un šoreiz bija pienākusi mūsu, Latvijas, kārta uzņemt viesus savā zemē. Nākamā ikgadējā vides investīciju institūciju tikšanās plānota Lietuvā 2023. gadā.