Lielā Talka arī šogad aicina pievienoties akcijai World Cleanup Day jeb Pasaules talkai, kas notiks jau rīt, 19. septembrī. Šajā dienā visa pasaule vāks atkritumus un sakops apkārtējo vidi, pievēršot īpašu uzmanību cigarešu izsmēķu problēmai. Tomēr ikviens ir aicināts iesaistīties sev ērtā veidā, jo Lielo talku mērķis ir veicināt iedzīvotāju pilsonisko iesaisti, mīlestību un cieņu pret Latvijas dabu! Turklāt ikvienam ir iespēja talkot arī savā īpašumā, rūpēties par īpašumā esošajām dabas vērtībām!

Vispiemērotākā konkrētā biotopa apsaimniekošana aprakstīta biotopu vadlīnijās, kas pieejamas šeit. Savukārt orientēties palīdz biotopa kods. Pēc dabas skaitīšanas ekspertu vizītes biotopu īpašnieki ir saņēmuši rezultātu vēstuli, kurā minēts biotopa latviskais nosaukums, kā arī biotopa kods (četru ciparu kombinācija, savukārt cipars aiz zemsvītras norāda biotopa precizējošo variantu).

Ja rezultātu vēstule ir nozaudēta, datus ērti ir skatīt Dabas aizsardzības pārvaldes dabas datu pārvaldības sistēmā Ozols, ievadot īpašuma kadastra numuru.

Lielā Talka ir kustība Latvijā, kas kopš 2008. gada ne vien katru gadu organizē talkas visā valstī, bet īsteno arī dažādus projektus sabiedrības izglītošanai vides aizsardzības jautājumos. Lielās Talkas patrons ir Valsts prezidents, ierindojot Latviju starp pirmajām valstīm pasaulē, kur vides aktivitātēm ir valstisks atbalsts tik augstā līmenī.