Lai ierobežotu vīrusa Covid-19 izplatību, ārkārtējās situācijas laikā noteiktie ierobežojumi stingri attiecas uz ikvienu Latvijas iedzīvotāju un viesi, tostarp dabas ekspertiem. Daži no spēkā esošajiem ierobežojumiemnedaudz maina arī līdzšinējo triju sezonu ierasto dabas skaitīšanas kārtību:

1. teritoriju apsekošanu tāpat kā līdz šim vienlaikus veic viens vai divi eksperti. Eksperti ir ieguvuši atbilstošu izglītību, kas ļauj viņiem apsekot dabas vērtības un orientēties tajās bez īpašnieka norādē, kur aug viena vai otra auga suga. Protams, satiekot savā īpašumā dabas pētniekus, zemes īpašniekam ir tiesības pievienoties apsekojumam, ievērojot 2m distanci.

2. Kopš marta vidus Dabas aizsardzības pārvalde klientus klātienē vairs nepieņem, šobrīd iespējamatelefoniska vai elektroniska saziņa. Jautājumu gadījumā aicinām sazināties sev ērtākajā veidā: skaitamdabu@daba.gov.lv vai telefoniski ar Dabas aizsardzības pārvaldes reģionālajām administrācijām:

Kurzemes iedzīvotāji aicināti sazināties ar Dabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes administrācijuDabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes reģionālā administrācija 67800389,

Latgales iedzīvotāji aicināti sazināties ar Dabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes administrācijuDabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālā administrācija 65674283,

Pierīgas iedzīvotāji aicināti sazināties ar Dabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes administrācijuDabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālā administrācija 65674282,

Vidzemes iedzīvotāji aicināti sazināties ar Dabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes administrācijuDabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālā administrācija 65674286.

3. Visas līdzšinējās sezonas biotopu apsekošanā piedalījās vairāki desmiti ārvalstu dabas ekspertu no ārvalstīm. Tuvākajā laikā būs zināms, vai šogad 30 ekspertiem būs ļauts šķērsot Latvijas robežu un veikt biotopu apsekošanu.


Esiet veseli, palieciet mājās!

Foto: apollo.lv