Jau šajā piektdienā, 27. septembrī, četrpadsmitoreizi visā Eiropā tiks aizvadīta Zinātnieku nakts par tēmu “Zinātne nākotnei". Arī dabas skaitīšana, Dabas aizsardzības pārvalde kopā ar Daugavpils Universitāti aicina ikvienu iepazīties ar progresīvām idejām, apmeklējot Daugavpils Universitāti (Parādes iela 1A, Daugavpils) 27. septembrī plkst. 17.00 - 22.00.
Visi pasākumi dalībniekiem būs pieejami bez maksas.

Ikviens apmeklētājs tiks aicināts aizdomāties, kāda būs apkārtējā vide, kurā mēs dzīvosim nākotnē? Lielā mērā tas ir atkarīgs no mūsu attieksmes pret dabu, jo tā mums nodrošina daudzus nepieciešamos resursus, tostarp pārtiku, būvmateriālus, siltumu, tekstilpreces un zāļu aktīvās vielas. Turklāt daba pilda arī citas svarīgas funkcijas, sākot ar augu apputeksnēšanu un beidzot ar gaisa, ūdens un augsnes filtrēšanu, kā arī aizsardzību pret plūdiem. Mūsu industrializētajā sabiedrībā bioloģisko daudzveidību bieži vien uzskata par pašsaprotamu, par ko tādu, kas nemaksā neko un pastāvēs mūžīgi. Tomēr patiesībā mēs no dabas prasām aizvien vairāk, un cilvēka darbība dažādās tās izpausmēs nopietni apdraud neskaitāmu sugu pastāvēšanu. Piedaloties aktivitātē "Daba nākotnei" apmeklētāji varēs labāk izprast bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas nepieciešamību un noskaidrot, kā ikkatrs no mums var palīdzēt saglabāt dabu nākamajām paaudzēm.

Aicinām bērnus, skolēnus, vecākus, jauniešus, studentus, seniorus un citus interesentus izmantot iespēju ielūkoties interesantajā un aizraujošajā zinātnieka dzīvē un no jauna atklāt lietas, bez kurām ikdienas dzīve šodien vairs nav iedomājama un kuras ir pieejamas, pateicoties zinātnes sasniegumiem un inovācijām. Šajā naktī izdosies pat mazliet ielūkoties nākotnē, iepazīstoties ar jaunām tehnoloģiju idejām, kas ar zinātnieku palīdzību var ienākt sadzīvē.

Visa Zinātnieku nakts programma pieejama šeit.

Zinātnieku nakts ir Eiropas Komisijas iniciēts un līdzfinansēts pasākums, kas notiek katru gadu septembra pēdējā piektdienā, saistošā veidā skaidrojot zinātnes sasniegumus un ļaujot ielūkoties zinātnisko laboratoriju darba noslēpumos. Pasākumu organizē visās Eiropas Savienības valstīs,lai popularizētu pētniecības un inovāciju aktivitātes, veicinātu izpratni par zinātnieku darbu un tā ietekmiuz mūsu ikdienas dzīvi, kā arī rosinātu jauniešus izvēlēties zinātnieka karjeru.