Dabas aizsardzības pārvaldes (Pārvalde) īstenotais sadarbībā ar Latvijas Debašu asociāciju aicina jauniešus līdz 18. augustam pieteikties dalībai Latvijā pirmajā debašu turnīrā par dabas vērtību saglabāšanu.

Pārvaldes ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja Gunta Gabrāne atzīmē, ka šī ir lieliska iesēja jauniešu auditorijā veicināt diskusiju par dabas skaitīšanu, dabas vērtību saglabāšanu un kompromisa meklēšanu starp dabas aizsardzību un saimnieciskākajām interesēm, un arī pašai Pārvaldei palūkoties uz ikdienā tik ierasto nozari no cita skatu punkta.

Biedrības “Latvijas debašu asociācija izpilddirektore Sintija Tarasova stāsta, ka lai gan debašu turnīru skaits pēdējā laikā ir audzis, līdz šim vēl neviens Skolu debašu formāta turnīrs nav norisinājies latviešu valodā. Šis modelis būs jauna iespēja jauniešiem bez iepriekšējas pieredzes, kā arī izaicinājums pieredzējušajiem debatētājiem, kas līdz šim pieraduši debatēt tikai angļu valodā.

Turnīrs norisināsies 25. augustā Cēsīs, bet pirms tā ikvienam dalībniekam būs iespēja piedalīties lekcijā par Pasaules Skolu debašu formātu, runātāju lomām un formāta specifiku. Pieteikšanās līdz 18. augustam, aizpildot anketu:http://ejuz.lv/vasarasdebates/. Piedalīties var gan skolu jaunieši, gan arī studenti.

Debates ir iespēja ne tikai veicināt personības izaugsmi, bet arī iespēja kopā ar vienaudžiem apspriest aktuālākos notikumus un labāk izprast sabiedrību un pasaules norises. Debašu pamatā esošā kritiskā domāšana un argumentācija ir prasmes, kuras jauniešiem noderēs gan veidojot savu akadēmisko, gan profesionālo karjeru.