21. jūnijā LU Botāniskais dārzs un sadarbības partneri aicina ielīgot gada īsāko, gaišāko un jautrāko nakti, pavadot vakaru Rīgas zaļajā oāzē. Apmeklētājus priecēs bērnu tautas deju kolektīvi, būs ekskursija “Ārstniecības augi Jāņu vainagā", kopīga Jāņu vainaga pīšana un būs iespēja skatīt dokumentālo filmu par vērienīgāko dabas vērtību apzināšanu Latvijas vēsturē - “Dabas skaitītāji". Tāpat būs iespēja nobaudīt siltos ēdienus un dzērienus. Pasākuma norises laiks plkst. 17.00-21.00, dalība pasākumā bez maksas.

Pasākuma programma:

17.00-18.00 bērnu tautas deju kolektīvu “Tūdaliņ" un “Kadiķītis" uzstāšanās.
18.00-19.00 ekskursija “Ārstniecības augi Jāņu vainagā".

Ekskursijā farmaceite un ārstniecības augu speciāliste Anita Liberte iepazīstinās ar dažādiem populāriem un mazāk zināmiem ārstniecības augiem Jāņu zālēm, pastāstot gan to, kuras augu daļas ir lietojamas veselības uzlabošanā, gan kā sagatavot augu drogas pēc tam, kad svētku nosvinēti.

Dalība ekskursijā tikai ar iepriekšēju pieteikšanos. Vietu skaits ekskursijā ir ierobežots, pieteikšanās: agnese.reke@lu.lv vai elektroniskajā pieteikuma anketā šeit.

19.00-20.00 Jāņu vainagu pīšanas meistarklase.

Pļavā pie skulptūras “Meitene ar kurpi" vienosimies kopīgā tradicionālo Jāņu vainagu pīšanā.

20.00-21.00 dokumentālā filma par vērienīgāko dabas vērtību apzināšanu Latvijas vēsturē “Dabas skaitītāji".

Vasaras Saulgrieži ir laiks, ka liela daļa Latvijas iedzīvotāju dodas pie dabas. Jāņu gaidīšanas laikā, aicināsim atcerēties Latvijas dabas vērtības, Šķūnī skatoties dokumentālo filmu “Dabas skaitītāji".

Cik vērta ir Latvijas daba? Kā atrast līdzsvaru starp saimniekošanu un dabas aizsardzību? Kā apzināt to, kas mums pieder un kā to nepazaudēt? Tie ir jautājumi, uz kuriem atbildes tiek meklētas un skaidrotas dokumentālajā filmā “Dabas skaitītāji. Filmas seansu nodrošina Dabas aizsardzības pārvalde.

No plkst. 17.00 ieeja LU Botāniskā dārza āra teritorijā un pasākumā bez maksas - ieejas biļetes jāiegādājas tikai siltumnīcu apmeklējumam (Augu mājas, Acāliju māja un Tropu tauriņu māja).